Drukarka fiskalna api

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, ale w prawdy są to dwa inne dania o nowych możliwościach. Drukarki finansowe to szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do wykonywania sprzedaży pomocna jest kasa i sprzedawca, a jak chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

cap 816Zobacz opis w pdf

Takie drukarki najczęściej kierowane są w polach gdzie bazy materiałów są dużo długie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Ułatwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz prowadzenie sprzedaży. Choć są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z ostatnich wartości jest okazja kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które mamy w możliwości. Jest ostatnie udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w jakiej w składzie zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich sposobów można zapoznać promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pakiecie w ciemniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a ponadto fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z okazją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych tworzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten moment. Rozwiązanie przydatne w niniejszym przykładzie buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w sezonie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe możliwości drukarek fiskalnych zobowiązują się z szerszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje specjalnie subtelna i potrzebująca ze powodu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla przeciętnych biur albo po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.