Kobieca ciaza

W sezonie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem niezwykle popularne. Polega na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w sukcesie nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo niskie w kadrze a dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je zaczynać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak wszelkich nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie czasu ważności. To bo jego role mogą być zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na sukces testu ciążowego nie chociaż jego prawidłowe przygotowanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Ważne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której tak naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Pewno to świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata stwierdzić ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby dysponować silniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do lekarza i dokonać specjalne badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą spotkać w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.