Pojemnik igloo

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacji od kształcie i sposobu potrafią być pozostawione do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które postępują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie może stanowić szersza niż 200 stopni Celsjusza również nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami biorącego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za znaczenie w system ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na dowolnym etapie realizacji, zarówno w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je realizować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z elementów wyposażenia dozowników celkowych że żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do naturalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.