Swietlowka juwel colour lite

Lampa świetlówkowa, zwana inaczej lampą fluoroscencyjną czy też świetlówką jest po prostu lampą wyładowczą. Światło jest z niej nadawane poprzez luminofor. Natomiast luminofor pobudzany jest poprzez promieniowanie ultrafioletowe. Promieniowanie to pochodzi poprzez wyładowanie jarzeniowe w rurze, która przepełniona jest gazem.

https://ling-flu.eu/it/Ling Fluent - Una soluzione efficace per l'apprendimento veloce ed efficace di una lingua straniera

Świetlówki najczęściej pisane są w kształcie rury. Z zewnątrz pokryte są luminoforem, natomiast wewnątrz wykonywanie są rtęcią i argonem. W relacji od dobranego luminoforu promieniowanie wytwarzane istnieje na nową barwę światła – dzienną, chłodno białą, białą, ciepłobiałą czy różnokolorową. Wyróżniamy świetlówki proste zwane też liniowymi, a także świetlówki kołowe, U-kształtne oraz kompaktowe. Ponadto mając pod uwagę odmiany konstrukcyjne świetlówki można rozbić na częste, trójpasmowe również z luminoforami wielopasmowymi. Mówiąc o zasilaniu świetlówek to uzupełniane są one poprzez dwa układy stabilizacyjno-zapłonowe. Po ważne ze statecznikiem magnetycznym, po drugie elektroniczny. Niestety świetlówka w zestawieniu z żarówką wytwarza bardzo mniej ciepła. Świetlówka określa się wyższą skutecznością świetlną. Poza tym świetlówka pracuje znacznie dłużej. Wymaga mniejszej zależności strumienia świetlnego. Świetlówki mogą być wykonywane w przeciwnych temperaturach barwowych. Niestety lampy świetlówkowe posiadają wiele chorób. Przede wszystkim musi opraw z możliwym wyposażeniem takim jak statecznik czy zapłonnik. Jest dużą niższą jakość światła. Jej wydajność jest zależna od otaczającej temperatury. Duża częstotliwość włączeń i wyłączeń powoduje, że żywotność świetlówki znacznie spada. Nie wolno w świetlówkach regulować promienia świetlnego za pomocą regulatorów napięcia – ściemniaczy. Występuje efekt stroboskopowy. Świetlówki wywołują promieniowanie ultrafioletowe niekorzystne dla oczu. Przedstawia się niskim współczynnikiem mocy. Zawiera rtęć, która jest wyraźnie dobrą trucizną, i koszt jej zakupu jest szerszy. Podsumowując, świetlówki tak jak każdy produkt zawiera zarówno wady, a także zalety. Stąd i przed zakupem należy rozważyć za i przeciw.